Navigácia

Facebook

Partneri a sponzori
Dôležité informácie

 • Minulý týždeň sa naši ôsmaci zúčastnili lyžiarskeho kurzu v Závažnej Porube v stredisku SKI Opalisko. Počasie nám prialo, zažili sme obrovské množstvo snehu a podmienky boli výborné. Všetci žiaci zvládli základy lyžovania a odniesli si domov kopec pozitívnych zážitkov. Už sa tešíme na ďalší rok.

 • Medzinárodný deň komplimentov

  24. január bol dňom, kedy sme si pripomenuli, že milé slová a pochvaly by mali byť súčasťou nášho každodenného života. Niekto ich rád rozdáva, niekto zase radšej prijíma. Komplimenty, pochvaly a milé slová dokážu s istotou budovať naše zdravé sebavedomie. V tento deň sme si viac ako inokedy uvedomili, že aj drobný úsmev či pekné slová dokážu iným vykúzliť úsmev na tvári a rozžiariť deň. Stačila nám na to nástenka na chodbe, papier a fixky a vzniklo toto rozžiarené dielo, na ktorom žiaci vyjadrili svojim spolužiačkam a spolužiakom milé slová.

 • Šaliansky Maťko

  Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko. Maťko preto, že ma tak volajú, a Šaliansky preto, že som sa narodil v Šali.

  Súťaž v prednese slovenskej povesti nazvali podľa mňa ŠALIANSKY MAŤKO J. C. HRONSKÉHO.“

  Naša škola i tento školský rok, 17. januára, hostila účastníkov okresného kola tradičnej súťaže v prednese slovenskej povesti ,, Šaliansky Maťko “.

  Šikovní a talentovaní recitátori ukázali, že umelecký prednes ich baví a neboja sa vystupovať pred publikom. Ako odmenu si odniesli nielen potlesk poroty a obecenstva, ale víťazi aj pekné knižné publikácie.

 • Olympijský odznak všestrannosti

  Tak ako minulý rok, aj tento sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže "Olympijského odznaku všestrannosti". Naši žiaci obdržali nasledovné odznaky:

  ZLATÝ - Sofia Fialková, Natália Špacírová, Emma Kuricová, Emma Mrázová

  STRIEBORNÝ - Lucia Kubištelová, Sofia Danielová, Jakub Majerčík

  BRONZOVÝ - Nikolas Cirók, Štefan Lenčéš

  Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

 • Najdepresívnejší deň v roku? Mýtus alebo fakt? Poďme sa na to spolu pozrieť...

  Najdepresívnejší deň v roku, známy ako „blue monday“ je údajne tretí pondelok v mesiaci január. Tento deň pripadol práve na včera - 16. 01. 2023. Hneď na začiatok si treba povedať, že za jeho vznikom stojí marketingový zámer. Istá cestovná kancelária chcela podnietiť ľudí, aby si už v januári začali kupovať letenky (ktoré boli výrazne lacnejšie ako inokedy). Najdepresívnejší deň v roku nie je ani vedecky podložený a preto ho nemôžeme brať úplne vážne. Môže nám však poslúžiť k zvyšovaniu povedomia duševného zdravia a psychickej pohody. Práve počas zimných mesiacov je väčšia pravdepodobnosť, že máme smutnú náladu, intenzívnejšie prežívame pocity smútku a strácame záujem o svoje okolie. Príčin môže byť mnoho, avšak tými najhlavnejšími sú: málo slnečných lúčov, skoro nastupujúca tma, nedodržiavanie novoročných predsavzatí, pochmúrne počasie, nesplnené úlohy z minulého roka. Aspoň symbolicky myslime dnes na svoje psychické zdravie. Ak nás bolí duša, často si to nechávame pre seba a svoje problémy držíme vo svojom vnútri. Poďme preto bojovať so smutnou náladou. Mám pre vás pár tipov:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Bernolákova 35
 • +421 35 6502633
  +421 911766099

Fotogaléria