Podpora pozitívnej klímy

Počas minulého týždňa sa žiaci 1.- 4. ročníka zapojili do aktivity na podporu pozitívnej triednej klímy. Klíma triedy je vzájomné pôsobenie všetkých účastníkov, ktorí sa v nej nachádzajú alebo akýmkoľvek spôsobom do nej zasahujú. Opisuje to, či je v žiak v triede spokojný, či žiaci v triede navzájom medzi sebou spolupracujú, ale zároveň aj to aká je miera ich súťaživosti a konkurencie. Výskumy ukazujú, že klíma triedy významne vplýva na aj motiváciu žiakov k učeniu, ich výkon a celkový prístup k škole.

Žiaci 1. a 2. ročníka sa zapojili do aktivity s názvom „Balón kamarátstva“, ktorého cieľom bolo podnietiť u žiakov prosociálnosť a láskavosť k spolužiakom.

Žiaci 3. a 4. ročníka mali za úlohu vyjadriť svojim spolužiakom uznanie za vlastnosti, ktoré na nich majú radi a spoločne dozdobiť celý „Strom priateľstva“.

Aktivita sa žiakom páčila a všetci sa do nej aktívne zapájali.

Svetový deň rodiny sme si pripomenuli počas dnešného dňa aj u nás v škole.

Pri príležitosti dňa rodiny žiaci prijali výzvu, nakreslili zaujímavé logá vystihujúce myšlienku dňa rodiny. Do školy žiaci priniesli rodinné fotografie, ktoré sme spoločne prezerali a diskutovali o vzťahoch medzi jednotlivými členmi, o spoločných záľubách, o tom ako trávime svoj voľný čas a o dôležitosti rodiny. Pripomenuli sme si zvyky a tradície v rodine, ktoré súvisia s rôznymi sviatkami, ako aj pravidlá, ktoré platia a dodržiavajú sa v rodine a tiež ako prejavovať úctu k členom rodiny.

Na hodine anglického jazyka žiaci 7.A a 8.A nakreslili rodostrom, na ktorom označili všetky príbuzenské vzťahy. Zo svojich slohových prác z anglického jazyka vybrali najzaujímavejšie myšlienky na tému rodina, ktoré sú tiež súčasťou plagátu.

„Rodina je miesto, kde život začína a láska nikdy nekončí.“