• 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane.

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
          • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

1. Do 15.2. požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
          2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
            • Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €. Ak potrebujete, pomôžeme vám s vyplnením tlačiva.
          3. Vyplňte tlačivo "Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane". Vyberte si jednu z nasledujúcich možností.
            • Stiahnite si a vyplňte tlačivo ručne   Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane
            • Vyplňte elektronické tlačivo v počítači a vytlačte
              • (poznámka k elektronickému tlačivu: Ak máte Potvrdenie o zaplatení už vytlačené, vyplnte len 1. stranu - "Vyhlásenie". Stranu 2 - "Potvrdenie" vypĺňať ani tlačiť nemusíte)
          4. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
            Obchodné meno alebo názov: Združenie rodičov pri ZŠ na ul. Bernolákova č 35 v Šuranoch
            Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Bernolákova 35, 94201 Šurany
            Právna forma: Občianske združenie
            Identifikačné číslo (IČO/SID): 42114004
          5. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), nám doručte do konca apríla (vedeniu školy, príp. triednemu učiteľovi).

ĎAKUJEME