Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Lyžiarsky kurz 2023 - Závažná Poruba

  Minulý týždeň sa naši ôsmaci zúčastnili lyžiarskeho kurzu v Závažnej Porube v stredisku SKI Opalisko. Počasie nám prialo, zažili sme obrovské množstvo snehu a podmienky boli výborné. Všetci žiaci zvládli základy lyžovania a odniesli si domov kopec pozitívnych zážitkov. Už sa tešíme na ďalší rok.

 • Medzinárodný deň komplimentov

  Medzinárodný deň komplimentov

  24. január bol dňom, kedy sme si pripomenuli, že milé slová a pochvaly by mali byť súčasťou nášho každodenného života. Niekto ich rád rozdáva, niekto zase radšej prijíma. Komplimenty, pochvaly a milé slová dokážu s istotou budovať naše zdravé sebavedomie. V tento deň sme si viac ako inokedy uvedomili, že aj drobný úsmev či pekné slová dokážu iným vykúzliť úsmev na tvári a rozžiariť deň. Stačila nám na to nástenka na chodbe, papier a fixky a vzniklo toto rozžiarené dielo, na ktorom žiaci vyjadrili svojim spolužiačkam a spolužiakom milé slová.

  Aj deti na ročníkoch 1.-4. sa v tento deň oboznámili s významom slova kompliment, pani učiteľky pre ne pripravili rôzne aktivity, v ktorých  si vyjadrovali komplimenty ústne alebo písomne. Úsmev na ich tvári naznačoval, že dostávať komplimenty od druhých je naozaj veľmi príjemné, spôsobuje radosť a potešenie. Preto nimi nešetrime  v hociktorý deň v roku, nielen v tento deň.

  Spríjemniť niekomu deň a zlepšiť jeho náladu takýmto spôsobom nás predsa nič nestojí! :-)

 • Šaliansky Maťko

  Šaliansky Maťko

   

  Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko. Maťko preto, že ma tak volajú, a Šaliansky preto, že som sa narodil v Šali. 

  Súťaž v prednese slovenskej povesti nazvali podľa mňa ŠALIANSKY MAŤKO J. C. HRONSKÉHO.“

   

  Naša škola i tento školský rok, 17. januára, hostila účastníkov okresného kola tradičnej súťaže v prednese slovenskej povesti ,, Šaliansky Maťko “.

  Šikovní a talentovaní recitátori ukázali, že umelecký prednes ich baví a neboja sa vystupovať pred publikom. Ako odmenu si odniesli nielen potlesk poroty a obecenstva, ale víťazi aj pekné knižné publikácie. 

  Do 28. ročníka tejto obľúbenej súťaže postúpilo 58 žiakov z 23 základných škôl novozámockého okresu, ktorí súťažili v troch vekových kategóriách. Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční v Nitre.

  Našu školu reprezentovali : Hana Mentelová ( I. kategória ), Sofia Lehocká ( II. kategória ) a Adela Rampašeková ( III. kategória ).

   

  Výsledky okresného kola :

   

  I. kategória

  1.miesto : Daniela Slováková -  Základná škola Devínska, Nové Zámky

  2.miesto : Matej Vašek – Základná škola Mojzesovo-Černík

  3.miesto : Hana Mentelová – Základná škola Bernolákova, Šurany

   

  II.kategória

  1.miesto : Olívia Gilányiová – ZŠ s MŠ O. Cabana Komjatice

  2.miesto : Benjamín Vöröš – Základná škola Mostná , Nové Zámky

  3.miesto : Krištof Klein - Základná škola Devínska, Nové Zámky

   

  III.kategória

  1.miesto : Melissa Molovová - ZŠ s MŠ O. Cabana Komjatice

  2.miesto : Gabriela Kyselicová - Základná škola Devínska, Nové Zámky

  3.miesto : Emma Kasášová – Základná škola G. Bethlena, Nové Zámky

   

  Poďakovanie patrí nielen organizátorom súťaže, ale hlavne súťažiacim deťom, všetkým pedagógom a rodičom, ktorí im pomáhajú zdokonaľovať svoje jazykové a recitačné schopnosti.

  O príjemnú atmosféru sa občerstvením už tradične postarala Pekáreň Oremus  a Slovkvet Oremus z Bánova.

  ĎAKUJEME!!!

   

 • Olympijský odznak všestrannosti

  Olympijský odznak všestrannosti

  Tak ako minulý rok, aj tento sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže "Olympijského odznaku všestrannosti". Naši žiaci obdržali nasledovné odznaky:

  ZLATÝ - Sofia Fialková, Natália Špacírová, Emma Kuricová, Emma Mrázová

  STRIEBORNÝ - Lucia Kubištelová, Sofia Danielová, Jakub Majerčík

  BRONZOVÝ - Nikolas Cirók, Štefan Lenčéš

  Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

 • Najdepresívnejší deň v roku? Mýtus alebo fakt? Poďme sa na to spolu pozrieť...

  Najdepresívnejší deň v roku? Mýtus alebo fakt? Poďme sa na to spolu pozrieť...

  Najdepresívnejší deň v roku, známy ako „blue monday“ je údajne tretí pondelok v mesiaci január. Tento deň pripadol práve na včera - 16. 01. 2023. Hneď na začiatok si treba povedať, že za jeho vznikom stojí marketingový zámer. Istá cestovná kancelária chcela podnietiť ľudí, aby si už v januári začali kupovať letenky (ktoré boli výrazne lacnejšie ako inokedy). Najdepresívnejší deň v roku nie je ani vedecky podložený a preto ho nemôžeme brať úplne vážne. Môže nám však poslúžiť k zvyšovaniu povedomia duševného zdravia a psychickej pohody. Práve počas zimných mesiacov je väčšia pravdepodobnosť, že máme smutnú náladu, intenzívnejšie prežívame pocity smútku a strácame záujem o svoje okolie. Príčin môže byť mnoho, avšak tými najhlavnejšími sú: málo slnečných lúčov, skoro nastupujúca tma, nedodržiavanie novoročných predsavzatí, pochmúrne počasie, nesplnené úlohy z minulého roka. Aspoň symbolicky myslime dnes na svoje psychické zdravie. Ak nás bolí duša, často si to nechávame pre seba a svoje problémy držíme vo svojom vnútri. Poďme preto bojovať so smutnou náladou. Mám pre vás pár tipov:

  - rozhovor, rozhovor a ešte raz rozhovor- čas strávený s našimi blízkymi je veľmi vzácny a niekedy sa stačí len vyrozprávať a človek pocíti okamžitú úľavu

  - prechádzka v prírode- aspoň krátka prechádzka by mala byť súčasťou každého nášho dňa

  - obľúbený šport či cvičenie- pravidelné cvičenie znižuje riziko depresie, podporuje dobrú náladu a vplýva na psychickú vyrovnanosť

  - vitamíny- v zime je dôležité dopĺňať predovšetkým vitamín D, ktorý môžeme čerpať z rýb-losos, makrela, tuniak, treščia pečeň, či vajíčok alebo húb

  - záujmy, z ktorých máme radosť- môže to byť maľovanie, čítanie kníh, spoločenské hry,...

  - relaxácia- pri obľúbenej hudbe, filme, alebo relaxácia dýchaním alebo technika všímavosti (na internete nájdeš mnohé návody ako na to)

  Nielen v tento deň, ale počas celého roka by sme mali dbať o svoje fyzické zdravie, ale i o to duševné a zaujímať sa ako sa ľudia v našom okolí cítia.

  S pozdravom školská psychologička

 • Vianočné prianie

 • Vianočná besiedka

  Posledný deň sme strávili vo vianočnom duchu. Každá trieda spolu so svojimi triednymi učiteľmi a potom aj spoločne, v športovej hale, kde si  žiaci 2.A a 6.A  pre všetkých pripravili krátky program. Pani riaditeľka Mgr. Jana Hatinová všetkým zaželala pokojné a ničím nerušené vianočné  sviatky a šťastný Nový rok.

  Všetci odchádzali domov s úsmevom na tvári a vianočne naladení. 

 • Prváci želajú krásne Vianoce

 • Krásne Vianoce želajú anjelíci z 3.A

 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

  Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

  Tak ako po minulé roky, aj tento sme sa zapojili do zbierky "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok", ktoré putovali babičkám a deduškom do Domova Jesienka. Krabičiek naplnených niečím sladkým, slaným, voňavým, teplým a niečím na čítanie, či na pamiatku sa nazberalo neúrekom. Chceme poďakovť všetkým, ktorí prispeli a urobili radosť možno svojim blízkym alebo celkom neznámym starkým.

  Naši druháci pod vedením pani učiteľky Anny Paulišinovej si pre nich pripravili krátky kultúry program s vianočnou a zimnou tematikou, ktorý im aj napriek nepriaznivej situácii  odprezentovali. Starkí sa veľmi tešili milej návšteve a nejednému z nich vypadla slzička šťastia.  Nakoniec si všetci spoločne  zaspievali pieseň "Tichá noc" a rozlúčili sa s prianím šťastných a veselým Vianoc pre všetkých. 

 • Súťaž v zdobení medovníkov

  Dnes sme sa zúčastnili Súťaže v zdobení medovníkov v Spoločenskej hale v Šuranoch, ktorú organizovala SOŠ Gastronómie a služieb. Naše dievčatá sa s medovníkmi vyhrali a nakoniec sme získali 3. miesto, ktoré obsadila Sofia Fialková. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 • Vyhodnotenie halloweenskej súťaže

  V mesiaci november bola vyhlásená halloweenska súťaž o fotografiu tvojej vyrezávanej tekvice, o fotku straaašššidelnej masky alebo straššnee dobrých upečených halloweenskych koláčikov.

  Do súťaže sa zapojilo veľa žiakov s viacerými fotografiami. Všetky boli zaujímavé a pekné. Porota vyhodnotila zaslané fotografie a zhodla sa na týchto výsledkoch:

  1. miesto: fotografia žiačky 1.A triedy Alicka Rampašeková

  2. miesto: fotografia žiaka 6.A triedy Samuel Majerčík

  3. miesto: fotografia žiačky 3.A triedy Viktória Cabanová

  Víťazom gratulujeme, všetkým autorom fotografií ďakujeme za účasť a prajeme im veľa úspechov v ďalšom fotografovaní.

 • 11. 12. 2022

  Aktualizovali sme modul Školský časopis

 • OZNAM

  OZNAM

  Vážení rodičia, milí žiaci,

  na základe rozhodnutia RÚVZ v Nových Zámkoch bude na našej škole v čase od 8.12.2022 (štvrtok) do 14.12.2022 (streda) prerušené vyučovanie z dôvodu vysokej a stupňujúcej sa chorobnosti našich žiakov. Vyučovanie sa začne dňa 15.12.2022 ( štvrtok). 

  ŽELÁME VÁM VAĽA ZDRAVIA !

  Mgr. Jana Hatinová

 • Podpora pozitívnej klímy

  Počas minulého týždňa sa žiaci 1.- 4. ročníka zapojili do aktivity na podporu pozitívnej triednej klímy. Klíma triedy je vzájomné pôsobenie všetkých účastníkov, ktorí sa v nej nachádzajú alebo akýmkoľvek spôsobom do nej zasahujú. Opisuje to, či je v žiak v triede spokojný, či žiaci v triede navzájom medzi sebou spolupracujú, ale zároveň aj to aká je miera ich súťaživosti a konkurencie. Výskumy ukazujú, že klíma triedy významne vplýva na aj motiváciu žiakov k učeniu, ich výkon a celkový prístup k škole.

  Žiaci 1. a 2. ročníka sa zapojili do aktivity s názvom „Balón kamarátstva“, ktorého cieľom bolo podnietiť u žiakov prosociálnosť a láskavosť k spolužiakom.

  Žiaci 3. a 4. ročníka mali za úlohu vyjadriť svojim spolužiakom uznanie za vlastnosti, ktoré na nich majú radi a spoločne dozdobiť celý „Strom priateľstva“.

  Aktivita sa žiakom páčila a všetci sa do nej aktívne zapájali.

 • Mikuláš na škole

  Mikuláš na škole

  Dnes k nám zavítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi - anjelom a čertami. Naši najmenší mu pekne zaspievali a zarecitovali básničky. Čertíci boli ako odtrhnutí z reťaze. Ale keďže všetky naše deti poslúchali, Mikuláš im priniesol bohatú nádielku sladkostí. Tento slávnostný deň sme si zdobili aj stromček v centre mesta a zúčastnili sme sa  vianočných dielní v spoločenskej hale, kde sme prispeli vlastnoručne vyrobenými výrobkami. Všetci sme si uvedomili, že Vianočný čas sa nezadržateľne blíži a všetci sa naň veľmi tešíme. 

 • Knižný workshop

  Dnes sa v 2. A konal "Knižný workshop pre malých čitateľov". Zorganizovali ho študentky žurnalistiky filozofickej fakulty UKF v Nitre. Deti si zopakovali mnohé  literárne pojmy, dozvedeli sa ako sa vyrába kniha a ako sa dostane až na pulty kníhkupectiev. Svoje schopnosti predviedli aj pri čítaní textu s vianočnou tematikou. Netradičná hodina čítania sa im veľmi páčila. 

 • Výzva

  Výzva

  Blížia sa Vianočné sviatky a naša škola sa aj tento rok  zapája do zbierky "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". V minulosti naši žiaci z ročníkov 1.-4. naplnili plné auto krabičiek, ktoré si pod vianočným stromčekom našli starčekovia a starenky zo zariadenia sociálnych služieb Domov Jesienka.  Bližšie pokyny k zbierke, ako aj to, čo sa zbiera nájdete na tomto linku https://www.kolkolasky.sk/pokyny/. 

 • Florbal žiakov a žiačok

  Tento týždeň sme sa zúčastnili Okresného kola vo florbale žiakov a žiačok na ZŠ SNP. Po výborných výkonoch sme nakoniec bohužiaľ nepostúpili. Na budúci rok si už víťazstvo nenecháme zobrať. 

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Bernolákova 35
 • +421 35 6502633
  +421 911766099

Fotogaléria