• Mladí zdravotníci

• Ako každý rok, tak aj tento sa naša škola zúčastnila súťaže Družstvá mladých zdravotníkov v Nových Zámkoch, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž. Družstvo v zložení Hanka Sendreiová, Hanka Spišáková, Veronika Zajíčková, Tamarka Poláčková a Denis Veis obhájili krásne 2.miesto !!! Sme hrdí na našich žiakov, ktorí bez váhania dokážu podať prvú pomoc, ošetriť ťažké poranenia, ale i poskytnúť resuscitaciu, keď by to bolo treba. Veď podať prvú pomoc a zachrániť ľudský život je to najkrajšie, čo pre druhého človeka môžeme urobiť.

Ďakujeme!!!

• OK súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany

• Dnes sme sa ako jediná škola zo Šurian zúčastnili Okresného kola súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany v Nových Zámkoch, kde naši žiaci absolvovali niekoľko disciplín ako streľbu zo vzduchovky, manipuláciu s plynovými maskami a hasičskými prístrojmi, otestovali aj svoje teoretické vedomosti a mnoho ďalších. Stretli sme sa aj s našim p. primátorom Marcelom Filagom, ktorý nám zaželal veľa šťastia. Žiaci si dnešný deň užili a naučili sa veľa nových vecí. Už sa tešíme na ďalší rok.

• Všetky kvety do rúk mamy skladám ako drahokamy.

Za jej lásku, plnú nehy, za zelené detské brehy.

Za jej štedrosť, starosť v hlave, za dni šťastné,

za dni hravé, za rozprávky nad kolískou,

za to, že vždy stojí blízko.

Všetko najlepšie ku Dňu matiek prajú Vaše deti!

• Deň rodiny

• Milí rodičia, žiaci a priatelia našej školy,

srdečne Vás pozývame na "Deň rodiny" na našej škole. Čaká Vás kultúrny program, rôzne súťaže, turnaje, cvičenie a tanec. Prineste si zo sebou dobrú náladu a športového ducha. Občerstvenie (guláš) zabezpečíme ale sponzorské dary radi privítame.

Zároveň vyhlasujeme súťaž o najlepší zákusok alebo koláčik - Bernoláčik, ktorý vyhodnotí odborná porota.

(Záujemci o zapojenie sa do súťaže o koláčik sa nahlásia triednym učiteľom do 24. mája)

Tešíme sa na Vás!

• Futbal ml. žiačok

• V minulom týždni sa naše dievčatá zúčastnili OK vo futbale ml. žiačok, ktoré úplne ovládli a postúpili do finále. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a držíme palce v ďalších kolách.
            Našu školu reprezentovali: Mia Paulišinová (4.A), Natália Maceková, Lia Kim (5.A), Petra Kozlíková, Nela Krajčovičová, Ela Demeterová (6.A)

• Dopravná výchova v CVČ

• V tomto týždni naši žiaci z 1.-4. ročníkov navštívili CVČ na Kostolnom Seku, kde si zopakovali pravidlá v cestnej premávke, aj si ich prakticky vyskúšali na dopravnom ihrisku. Každý si vyskúšal jazdu zručnosti na bicykloch a  kolobežkách, samozrejme, že bez prilby na hlave to nejde. Mohli sa dosýta pohrať a zacvičiť si na ihrisku z rôznymi prekážkami, ktoré si pre ne pripravili zamestnanci CVČ. Hoci počasie bolo nestále, všetko nakoniec dobre dopadlo a unavení ale šťastný sa vrátili do školy.

Ďakujeme CVČ za príjemne a poučne strávený čas!

• Zdobenie mája

• Tretiaci sa dnes zúčastnili zdobenia a stavania mája v centre mesta. Prišli vo veselej nálade a hneď sa pustili do viazania farebných stužiek. Šikovnosť preukázali nielen naše dievčatá ale darilo sa aj chlapcom. S radosťou sa potom už len dívali ako sa ozdobený máj dvíha a dáva na svoje miesto v sprievode melódie

"Zas príde máj ten lásky čas a každý z nás ju bude chcieť,

ale lásky je málo pre ten veľký svet, musíme to lepšie vymyslieť..."

Aj takýmto spôsobom si pripomíname tradície našich predkov. Deti si to v dnešné slnečné ráno užili.