• Spolupráca s poľovníkmi

• Deň pred veľkonočnými sviatkami  žiaci 1. stupňa okrem učenia strávili netradične. Navštívil nás pán Ing. Miroslav Mentel, ktorý si pre deti pripravil krátku interaktívnu prednášku o zvieratkách. Priniesol so sebou aj ukážky zvierat o ktorých sa deti naučili všeličo zaujímavé, aj to čo sa v učebniciach nedočítajú.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

• Veľkonočné tvorivé dielne

• Veľkonočné tvorivé dielne, ktoré sa konali dňa 26.3.2024 v Spoločenskej hale v Šuranoch sa tento rok naozaj vydarili. Práca na výrobkoch išla žiakom od ruky a na trhoch tak mohli predviesť svoju usilovnosť a kreativitu. Úspech mali najmä háčkované výrobky, ale i pečené sladké košíčky, na ktorých si mnohí zamaškrtili.

Tradičné tvorivé dielne sa niesli v dobrej nálade a boli skvelou ukážkou šikovnosti a tvorivosti žiakov našej Bernoláčky.

Ďakujeme všetkým žiakom a pedagógom, ale i rodičom za každý výrobok a za zapojenie sa do tejto spoločenskej akcie.

Prajeme Vám krásne veľkonočné sviatky!

• DOD

• Aj tento rok mali rodičia a budúci školáci možnosť navštíviť našu školu na podujatí "Dvere dokorán". V doobedňajších hodinách si mohli prezrieť priestory našej školy, ktorými ich previedla naša Bernulienka a  zúčastniť sa vyučovania v jednotlivých triedach. Pani učiteľky rodičom odpovedali na všetky otázky, ktoré ich zaujímali. V poobedňajších hodinách bol pre deti pripravený program v športovej hale, kde si deti zacvičli, zatancovali. Neskôr sa v triedach stretli s pani učiteľkami a vyskúšali si niektoré aktivity v triede. Samozrejme, bolo pre ne pripravené občerstvenie s povestnými pagáčmi našich pani kuchárok.

Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a tešíme sa na Vás na zápise.

• OK vo vybíjanej žiačok

• V piatok sa naše žiačky zúčastnili Obvodného kola vo vybíjanej žiačok, ktoré sa konalo v telocvični SNP. Bohužiaľ sa nám nepodarilo postúpiť do ďalšieho kola, ale dievčatá podali výborný výkon. Nabudúce to vyjde!

• Ujo Viktor

• V stredu, 20.3.  sa žiaci ročníkov 1.-4. naladili hudobne - hudobným koncertom "Uja Viktora". Pesničkami cestovali po celej Európe. Naučili sa cudzie jazyky, zopakovali si mesiace, znamenia i farby. Na záver si i zatancovali Rock n  roll. Deťom sa vystúpenie veľmi páčilo a boli potešení zo zvučných pesničiek uja Viktora.

Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s ním!

• Plavecký výcvik

• Tento týždeň absolvovali tretiaci a štvrtáci plavecký výcvik na plavárni v Nových Zámkoch.  Užili si veľa zábavy a šantenia vo vode. Hoci každému vyhovoval iný plavecký štýl, vyskúšali si tieto  -  prsia, kraul a znak.

Všetci sa počas celého týždňa veľmi snažili a aj doteraz neplavci prekonali strach z vody a dokážu sa udržať na hladine pomocou štýlu, ktorý im vyhovuje. Odmenou im bolo "Mokré vysvedčenie" z ktorého mali veľkú radosť.

Sme na vás hrdí!