• Učenie v maskách

• Aj žiaci 1. - 4. ročníka si v piatok pred jesennými prázdninami užili Halloweenske učenie v maskách. Do školy prišli postavičky od výmyslu sveta. Nedali sa zahambiť ani pani učiteľky, ba dokonca pani upratovačka. Všetko má ale svoj poriadok, keď učenie v maskách, tak poriadne. Iba cez veľkú prestávku si odbehli do športovej haly, kde si trochu pobehali a "polietali" a zároveň vyhodnotili výzvu "jesenné tvorenie". Deti sa tešili, že mali trochu iný, zaujímavý deň.

Ďakujeme všetkým, hlavne rodičom, ktorí deťom pripravili kreatívne masky a pomohli s jesennou výzdobou, ktorá nám počas jesene bude skrášľovať chodby našej školy. Aj vďaka Vám sa deti v škole cítia príjemnejšie.

Ďakujeme a tešíme sa na nové výzvy!

• Halloweensky týždeň

• Od pondelka 23. októbra sa na našej škole konal špeciálny Halloweensky týždeň. Žiaci 2. stupňa mali možnosť ukázať tímového ducha a spoločne sa zapojiť do tematických dní. V pondelok prišli v modrom, v utorok sa obliekli formálne, v stredu sa z nich stali športovci, vo štvrtok si priniesli originálne školské tašky a v piatok prišli v maske. Žiaci si veľmi užili každý jeden z týchto dní a svoju predstavivosť ukázali prostredníctvom kreatívnych nápadov. Triedy, ktoré sa do celého týždňa zapojili najaktívnejšie, boli ocenené a získali sladké odmeny. Bol to náročný, ale aj netradičný  týždeň, kde žiaci popri riadnom učení, skúšaní, ba dokonca aj písomkách dokázali byť aj kreatívni a nápadití.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa s nadšením zapojili - aj vďaka vám sme do školy chodili s väčším úsmevom a radosťou.

• Tvorivá jeseň

• Tento týždeň sa žiaci spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi zapojili do výzvy "Tvorivá jeseň". Deti priniesli do školy naozaj krásne jesenné dekorácie, vyrezané a namaľované tekvice. Popustili uzdu svojej fantázie , využili rôzne plody, ktoré nám ponúka príroda, zapojili aj svoju šikovnosť, tvorivosť a kreativitu. Bolo veľmi ťažké vybrať tie najkrajšie, pretože všetky si zaslúžia pochvalu.  Veď sa pozrite vo fotogalérii aké umelecké diela vytvorili.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do výzvy zapojili a tešíme sa na ďalšiu.

• Angličtina na gymnáziu

• Vo štvrtok, 26. októbra sa žiaci 7. a 8. ročníka učili angličtinu netradične. Navštívili totiž svojich starších kamarátov na Gymnáziu v Šuranoch. Gymnazisti si pre našich žiakov pripravili zaujímavé prezentácie, aktivity a súťaže v anglickom jazyku. Porozprávali im o jeseni, jesenných činnostiach, jedlách a tradíciách. Naši žiaci si otestovali svoje vedomosti v zaujímavom kvíze, prsty si precvičili pri skladaní halloweenskeho origami a svoje chuťové poháriky potešili jesennými dobrotami. Veríme, že v takýchto príjemných stretnutiach (aj v spoločnosti angličtiny) budeme pokračovať.

Ďakujeme, GYMSU!

• Popoludnie so starými rodičmi

• Včera naša škola privítala starých rodičov tretiakov. Zúčastnili sa akcie s názvom "Popoludnie so starými rodičmi". V našej Bernoláčke sa im veľmi páčilo. Deti si pre nich pripravili krátky program, v ktorom predviedli, že sú dobrými spevákmi, tanečníkmi, recitátormi a dokážu hrať aj na hudobné nástroje. Prekvapenie, ktoré pre nich vyrobili ich zahrialo nielen pri srdiečku ale zohreje ich aj počas nadchádzajúcich jesenných dní. Po vystúpení si deti so starými rodičmi zasúťažili a o smiech a zábavu nebola núdza. Posedenie im spríjemňovalo aj bohaté občerstvenie, ktoré pripravili rodičia a starí rodičia detí.

Veríme, že dobrú náladu si odniesli aj domov a na tento deň budú s radosťou spomínať.

• Múzeum holokaustu v Seredi

• Vo štvrtok 26. októbra naši deviataci navštívili Múzem holokaustu v Seredi. Získali mnohé informácie zo slovenských dejín z obdobia 2. svetovej vojny. Prešli sme sa aj po seredskom parku, kde sme si obzreli zvyšky zámku na mieste kedysi velkého hradu, ktorý strážil mosty na rieke Váh. Počasie nám vyšlo a už sa tešíme na ďalší výlet

• Výzva

• Milí žiaci, príroda nám ponúka v jesennom období veľa inšpirácií na tvorenie. Ponúkame Vám výzvu na vytvorenie jesennej dekorácie alebo najoriginálnejšej tekvice. Využiť môžete rôzne suché plody, ktoré nám ponúka príroda - orechy, gaštany, kukurica, šípky, farebné listy, ozdobné tekvičky. Vytvorte spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi dekoráciu a prineste ju do školy. Dekorácie vystavíme a samozrejme vyberieme najkrajšie alebo najzaujímavejšie.

Víťazov odmeníme!

• Tekvicový festival

• Žiaci 9.A sa aktívne zúčastnili Tekvicového festivalu, ktorý organizovala Stredná odborná škola gastronómie a služieb v Šuranoch. Na festival si pripravili vlastné Halloweenske tekvice. Po súťažiach v rôznych disciplínach si dievčatá z týmu Tekvičky odniesli celkové prvé miesto aj s hlavnou cenou; darčekovom poukážkou na tortu.

Gratulujeme a ďakujeme za pozvanie!

• Cvičenia v prírode - 2.stupeň

• V minulom týždni sa žiaci 2. stupňa zúčastnili "Cvičení v prírode" a absolvovali 13km turistickú trasu zo školy do Hrubého hája. Počasie nám vyšlo na výbornú a už sa nevieme dočkať ďalšej túry.

• Svetový deň duševného zdravia

• Dňa 10. októbra  sme si pripomenuli Svetový deň duševného zdravia. Pri tejto príležitosti sa žiaci 2. stupňa zapojili do aktivity, ktorá im pomohla si uvedomiť, že nielen telesné, ale aj duševné zdravie si treba chrániť.

• Ika-tika gymnastika

• V rámci modernizácie náradia v telocvični sa nám podarilo za finančnej podpory Nitrianskeho samosprávneho kraja zakúpiť gymnastickú debnu s tromi kladinami s rôznymi povrchmi. Náradie sme hneď vyskúšali s prvákmi, ktorí si na ňom precvičili motoriku, koordináciu pohybov, rovnováhu a taktiež odvahu. Náradie je vhodné aj na stimulovanie tlakových bodov na chodidle a zlepšuje stabilitu tela. Vyniká kvalitou a moderným prevedením, ktoré vyhovuje aj bezpečnostným požiadavkám a dnešnej modernej dobe.

Ďakujeme a tešíme sa na cvičenie s novým náradím.