• SLNIEČKO

• Žiaci 4.ročníka získali pamätný list v súťaži "Originálne SLNIEČKO".

Všetkým prajú príjemné letné dni, veľa slniečka a pohodových dní.

• Rozlúčka s deviatakmi

• Niečo pekné končí a niečo nové začína. Naši deviataci sa lúčili so svojou školou, so svojimi učiteľmi, pani upratovačkami, pani kuchárkami. Tak ako každé lúčenie, aj toto bolo plné smiechu, spevu, zvonenia, ale aj slzičiek šťastia, či smútku. Veď sa nepoznali deň, ani rok, ale deväť rokov a mnohí ešte od škôlky. Rozletia sa na stredné školy, niektorí blízko, niektorí ďaleko. Budúci školský rok už začnú na inej škole, v inej triede a s inými spolužiakmi.

Ale začínali ste TU.

Základná škola vám dala základy vzdelania – naučili ste sa písať, čítať, počítať, neskôr aj tie náročnejšie veci. Dnes vám už fyzika, matematika, chémia, nemčina, či iné predmety nerobia až taký problém.

V škole ste sa naučili i to, čo nenájdete v učebniciach, čo sa na hodinách nevysvetľuje. Pochopili ste medziľudské vzťahy, vzťahy medzi spolužiakmi, medzi žiakom a učiteľom. Nie každý ste so všetkými kamaráti, ale aj tak ste sa snažili porozumieť ich myšlienky a správanie. Veď každý ste iný.

Lúčime sa s Vami a želáme Vám, aby ste  sa v živote nestratili a aby sa vám podarilo dosiahnuť svoje vytúžené ciele. A niekedy DOVIDENIA.

• Škola v prírode

• Naši tretiaci a štvrtáci sa zúčastnili v dňoch 19 .6. - 23 .6. "Školy v  prírode" v nádhernom horskom prostredí - Krahule. Počas pobytu plnili množstvo úloh. Nechýbali turistické vychádzky - Geografický stred Európy, športové súťaže, jazda na koni, jazda na aute, rôzne výtvarné aktivity. Absolvovali i výlet do Kremnice, kde si pozreli priamo výrobu mincí v Minciarni. Na záver nechýbala záverečná diskotéka s animátormi.

Žiaci budú na kopec zážitkov v Škole  v prírode dlho spomínať.