• OK vo futbale žiačok

• Minulý piatok sa naše dievčatá zúčastnili obvodného kola vo futbale, ktoré vyhrali a obhájili 1. miesto z minulého roka. Postúpili sme ďalej a tentokrát si zmeráme sily v ďalšom kole v Štúrove.

• Deň Zeme v ŠKD

• Pri príležitosti Dňa Zeme sme sa celý týždeň venovali aktivitám zameraným na ochranu životného prostredia. Začali sme čítaním z knižky "Zberný dvor" a dozvedeli sa aké je dôležité triediť odpad. Hneď sme si to vyskúšali pri rôznych hrách a tvorbe zemegule. Dali sme si záväzok, že sa pričiníme k ochrane prírody zbieraním, triedením a recyklovaním odpadkov.

• Zápis do 1. ročníka

• Tak ako každý rok, aj tento sa na našej škole v dňoch 17. a 18. apríla uskutočnil zápis budúcich prváčikov. Brány našej Bernoláčky prekročilo veľa usmiatych detí spolu so svojimi starostlivými rodičmi, ktorí ich sprevádzali na tomto  dôležitom kroku v ich budúcom živote.  Privítala ich náša  Bernulienka, ktorá deti zverila do rúk pani učiteľkám. Tie si pre deti pripravili úlohy, ktoré hravo zvládli a všetky úvodné obavy boli hneď zažehnané.

Sme radi, že aj tento rok rodičia prejavili dôveru našej škole a zverili nám do rúk tak veľkú zodpovednosť o vzdelávanie a  výchovu ich malých ratolestí.

Je to pre nás veľké zadosťučinenie a radosť, že sú rodičia s našou prácou spokojní a rozhodli sa práve pre našu školu. Budeme sa snažiť aj naďalej aby u nás deti boli spokojné a chodili do školy s radosťou. A raz, keď už budú dospelí, spomenú si na našu školu s láskou a s úsmevom.

• OK kolo v školskej atletike

• Včera sa naša výprava atlétov zúčastnila Okresného kola na štadióne v Nitre. Naši žiaci predviedli svoje schopnosti a uchmatli niekoľko medailí.

Natália Špacírová - 1. miesto v hode vortexom, 2. miesto vo vrhu guľou

Sofia Fialková - 1. miesto v skoku do diaľky

Lucia Kubištelová - 2. miesto v skoku do diaľky

Máme dve úradujúce majsterky okresu a dúfame, že tieto úspechy nabudúci rok zopakujeme!

• McDonalds Cup

• V minulom týždni sa naši futbalisti z 1. stupňa zúčastnili McDonalds Cup-u v Komjaticiach, kde obsadili krásne 3. miesto. Postup nám ušiel o kúsok, zabojujeme nabudúci rok. Ďakujeme žiakom za vzornú reprezentáciu školy.

• Divadelné predstavenie

•  Žiaci 2.- 4. ročníka si  dňa 20. 4. pozreli zaujímavú rozprávku v Starom divadle v Nitre. Bola plná vizuálnych čarov, farieb a chytľavej hudby. Deti zaujala rozprávka o zázračnej krajine Oz, o putovaní malej Dorotky a jej psíka Tota. Po predstavení žiaci navštívili pamätihodnosť Nitriansky hrad.

Počasie bolo ako maľované a deti si užili deň plný zážitkov!

• Dvere dokorán

• Hoci bol dnešný deň celý upršaný, v našej škole slniečko svietilo. Zohrievali nás úsmevy všetkých veselých detí, ktoré sa prišli zabaviť, zatancovať, zacvičiť, ale sa aj niečo nové naučiť v našej škole. Pani učiteľky so svojimi žiakmi si pre predškolákov a ich rodičov pripravili bohatý program dopoludnia aj popoludní. V triedach sa stali súčasťou vyučovania, kde si mohli precvičiť svoje schopnosti v počítaní, kreslení, v anglickom jazyku, v práci s interaktívnou tabuľou a v našej športovej hale si pozreli kultúrny program. Potom si  spolu s veľkými žiakmi  zatancovali a zacvičili. Tí, ktorí ste nemohli prísť, nebuďte smutní a nezabudnite prísť 17. alebo 18. apríla od 14:00 do 17.00 hod. na zápis do 1. ročníka.

Budeme sa na vás tešiť!

• Jar k nám prišla

• Hoci zima sa drží zubami, nechtami, žiaci spolu s pani učiteľkami si vyzdobili triedy a chodby jarnými dekoráciami. Vyrobili maľované vajíčka, zajačikov, sliepočky a kvety rôznych farieb, aby všetci videli ako sa tešia na teplé jarné dni. Dúfajú, že keď sa po veľkonočných prázdninách vrátia do školy, jar ich privíta v celej kráse.

Krásne Veľkonočné sviatky,

v zdraví čítaj tieto riadky.

Chlapcom veľkonočné vajíčka

a dievčatám úsmev na líčka.

• Veľkonočné dielne

• Šibem, šibem, šibi ryby, môj korbáčik nemá chyby.

Ešte vody trošička, daj vajíčko z košíčka.”

Veľkonočné tvorivé dielne, ktoré sa konali dňa 4.4.2023 v Spoločenskej hale v Šuranoch sa stali tradíciou i na Bernoláčke. Naši žiaci spolu so svojimi učiteľmi usilovne tvorili a pracovali, aby sa mohli prezentovať na tejto akcii. Predviedli svoje výrobky a mnohé z nich aj predali. Žiaci na mieste vyrábali sviečky zo včelieho vosku, zdobili vyfúknuté vajíčka i drevené kolieska servítkovou technikou.

Návštevníkom trhov sa výrobky páčili a časť z nich si odniesli do svojich domovov, aby im spríjemňovali Veľkonočné sviatky. Tvorivé dielne boli príjemným zavŕšením niekoľkodňových príprav žiakov a ukážkou ich šikovnosti a tvorivosti.

• OK vo vybíjanej žiačok

• Minulý týždeň vo štvrtok sme sa zúčastnili turnaja vo vybíjanej žiačok, kde sme skončili na 2. mieste. Po nekonečných predĺženiach a vyrovnanom zápase proti ZŠ Mojzesovo sa nakoniec usmialo šťastie na nášho súpera. Ďakujeme dievčatám za vzornú reprezentáciu školy a už sa tešíme na ďalší ročník.