• Vianočná besiedka

• Posledný deň sme strávili vo vianočnom duchu. Každá trieda spolu so svojimi triednymi učiteľmi a potom aj spoločne, v športovej hale, kde si  žiaci 2.A a 6.A  pre všetkých pripravili krátky program. Pani riaditeľka Mgr. Jana Hatinová všetkým zaželala pokojné a ničím nerušené vianočné  sviatky a šťastný Nový rok.

Všetci odchádzali domov s úsmevom na tvári a vianočne naladení.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Tak ako po minulé roky, aj tento sme sa zapojili do zbierky "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok", ktoré putovali babičkám a deduškom do Domova Jesienka. Krabičiek naplnených niečím sladkým, slaným, voňavým, teplým a niečím na čítanie, či na pamiatku sa nazberalo neúrekom. Chceme poďakovť všetkým, ktorí prispeli a urobili radosť možno svojim blízkym alebo celkom neznámym starkým.

Naši druháci pod vedením pani učiteľky Anny Paulišinovej si pre nich pripravili krátky kultúry program s vianočnou a zimnou tematikou, ktorý im aj napriek nepriaznivej situácii  odprezentovali. Starkí sa veľmi tešili milej návšteve a nejednému z nich vypadla slzička šťastia.  Nakoniec si všetci spoločne  zaspievali pieseň "Tichá noc" a rozlúčili sa s prianím šťastných a veselým Vianoc pre všetkých.

• Súťaž v zdobení medovníkov

• Dnes sme sa zúčastnili Súťaže v zdobení medovníkov v Spoločenskej hale v Šuranoch, ktorú organizovala SOŠ Gastronómie a služieb. Naše dievčatá sa s medovníkmi vyhrali a nakoniec sme získali 3. miesto, ktoré obsadila Sofia Fialková. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Vyhodnotenie halloweenskej súťaže

• V mesiaci november bola vyhlásená halloweenska súťaž o fotografiu tvojej vyrezávanej tekvice, o fotku straaašššidelnej masky alebo straššnee dobrých upečených halloweenskych koláčikov.

Do súťaže sa zapojilo veľa žiakov s viacerými fotografiami. Všetky boli zaujímavé a pekné. Porota vyhodnotila zaslané fotografie a zhodla sa na týchto výsledkoch:

1. miesto: fotografia žiačky 1.A triedy Alicka Rampašeková

2. miesto: fotografia žiaka 6.A triedy Samuel Majerčík

3. miesto: fotografia žiačky 3.A triedy Viktória Cabanová

Víťazom gratulujeme, všetkým autorom fotografií ďakujeme za účasť a prajeme im veľa úspechov v ďalšom fotografovaní.

• Vážení rodičia, milí žiaci,

na základe rozhodnutia RÚVZ v Nových Zámkoch bude na našej škole v čase od 8.12.2022 (štvrtok) do 14.12.2022 (streda) prerušené vyučovanie z dôvodu vysokej a stupňujúcej sa chorobnosti našich žiakov. Vyučovanie sa začne dňa 15.12.2022 ( štvrtok).

ŽELÁME VÁM VAĽA ZDRAVIA !

Mgr. Jana Hatinová

• Podpora pozitívnej klímy

• Počas minulého týždňa sa žiaci 1.- 4. ročníka zapojili do aktivity na podporu pozitívnej triednej klímy. Klíma triedy je vzájomné pôsobenie všetkých účastníkov, ktorí sa v nej nachádzajú alebo akýmkoľvek spôsobom do nej zasahujú. Opisuje to, či je v žiak v triede spokojný, či žiaci v triede navzájom medzi sebou spolupracujú, ale zároveň aj to aká je miera ich súťaživosti a konkurencie. Výskumy ukazujú, že klíma triedy významne vplýva na aj motiváciu žiakov k učeniu, ich výkon a celkový prístup k škole.

Žiaci 1. a 2. ročníka sa zapojili do aktivity s názvom „Balón kamarátstva“, ktorého cieľom bolo podnietiť u žiakov prosociálnosť a láskavosť k spolužiakom.

Žiaci 3. a 4. ročníka mali za úlohu vyjadriť svojim spolužiakom uznanie za vlastnosti, ktoré na nich majú radi a spoločne dozdobiť celý „Strom priateľstva“.

Aktivita sa žiakom páčila a všetci sa do nej aktívne zapájali.

• Mikuláš na škole

• Dnes k nám zavítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi - anjelom a čertami. Naši najmenší mu pekne zaspievali a zarecitovali básničky. Čertíci boli ako odtrhnutí z reťaze. Ale keďže všetky naše deti poslúchali, Mikuláš im priniesol bohatú nádielku sladkostí. Tento slávnostný deň sme si zdobili aj stromček v centre mesta a zúčastnili sme sa  vianočných dielní v spoločenskej hale, kde sme prispeli vlastnoručne vyrobenými výrobkami. Všetci sme si uvedomili, že Vianočný čas sa nezadržateľne blíži a všetci sa naň veľmi tešíme.