• Knižný workshop

• Dnes sa v 2. A konal "Knižný workshop pre malých čitateľov". Zorganizovali ho študentky žurnalistiky filozofickej fakulty UKF v Nitre. Deti si zopakovali mnohé  literárne pojmy, dozvedeli sa ako sa vyrába kniha a ako sa dostane až na pulty kníhkupectiev. Svoje schopnosti predviedli aj pri čítaní textu s vianočnou tematikou. Netradičná hodina čítania sa im veľmi páčila.

• Výzva

• Blížia sa Vianočné sviatky a naša škola sa aj tento rok  zapája do zbierky "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". V minulosti naši žiaci z ročníkov 1.-4. naplnili plné auto krabičiek, ktoré si pod vianočným stromčekom našli starčekovia a starenky zo zariadenia sociálnych služieb Domov Jesienka.  Bližšie pokyny k zbierke, ako aj to, čo sa zbiera nájdete na tomto linku https://www.kolkolasky.sk/pokyny/.

• Florbal žiakov a žiačok

• Tento týždeň sme sa zúčastnili Okresného kola vo florbale žiakov a žiačok na ZŠ SNP. Po výborných výkonoch sme nakoniec bohužiaľ nepostúpili. Na budúci rok si už víťazstvo nenecháme zobrať.

• Mesiac úcty k starším

• Pre tých, ktorí sa nemohli prísť pozrieť na svojich vnúčikov a vnučky sme pripravili krátky zostrih z vystúpenia. Ospravedlňte znízenú kvalitu "traslavého videa".

• Našim starkým

• V utorok žiaci prvého stupňa privítali svojich starých rodičov v našej škole. Pri príležitosti mesiaca úcty k starším si deti pre nich pripravili kultúrny program, ktorý sa konal v športovej hale. Odznelo mnoho krásnych básničiek, piesní, skladieb, ktoré vtisli do očí starých rodičov slzičky. Naši žiaci sú i výbornými tanečníkmi, čo aj predviedli v jednotlivých tancoch. Na záver deti darovali svojim milovaným starým rodičom malý darček v podobe srdiečka.  Veríme, že sa všetkým vystúpenie detí páčilo a zážitok z neho si odniesli aj domov.

• Jeseň v ŠKD

•        V našom školskom klube trávime spoločný čas pri hrách, tvorení, čítaní a iných aktivitách.  S deťmi sme  zbierali gaštany z ktorých sme vytvorili gaštanové postavičky. Farebnú jeseň sme si pripomínali "farebným tvorením". Maľovaním, odtláčaním a miešaním farieb. Spoločne sme lepili, strihali a vznikli z toho krásne diela, ktoré zdobia naše triedy. Na Deň úsmevu sme s deťmi maľovali usmiatych spolužiakov a potom sme sa porozprávali o tom ako sa máme k sebe správať. Vytvorili sme dve postavy detí, ktoré sme vymaľovali a pripevnili na stenu, aby nám pripomínali slušné správanie.

Pozrite sa ako sa nám darilo!

• Naši úspešní žiaci

• Predmetové olympiády a súťaže sa v novom školskom roku 2022/2023 pomaly rozbiehajú.

Dňa 10. novembra 2022 sa v Nových Zámkoch konal 15. ročník okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, kategória C, v ktorom našu školu po úspešnom školskom kole realizovanom čiastočne online (test) i prezenčne (transformácia textu a rečnícky prejav), reprezentovala žiačka 9.A triedy Senja TrungelováSvoje vedomosti a zručnosti z materinského jazyka a literatúry si tak mohla, po dlhšej dobe opäť prezenčne, overiť v silnej konkurencii najlepších žiakov novozámockého okresu.Sme radi, že medzi dvanástimi úspešnými riešiteľmi z dvadsiatich troch prihlásených škôl sa objavilo i meno našej žiačky.

Srdečne blahoželáme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a prajeme mnoho ďalších úspechov.

• Zbierka pre OZ Zatúlané labky

• Prispieť môže ktokoľvek!

Svoj príspevok odovzdajte pani upratovačkám v čase od 7:30 do 10:00 hod. alebo v popoludňajších hodinách na hlavnej budove. Ak chcete prispieť finančne, vhoďte príspevok do krabičky, ktorá bude umiestnená na stolíku pri dievčenskom WC.

• VÝZVA

• „Šťastnejšie deti a krajší svet“

Počas tohto týždňa v dňoch od 7.11. do 11.11. sa uskutoční týždeň zameraný na duševné zdravie. Svet bojuje s krízou duševného zdravia, preto je potrebné sa tejto téme venovať aj v našej škole. Nastal čas, aby sme začali nazerať na školu aj inými očami ako doteraz. Aby sme učili deti a mládež ako byť najlepšou verziou samého seba, ako žiť kvalitný a plnohodnotný život, ako rozvíjať svoj potenciál a ako byť dobrým prínosom pre seba aj spoločnosť.

Každý deň bude na teba čakať na nástenke v tvojej triede nová výzva, do ktorej sa budeš môcť zapojiť. Skúsme sa počas tohto týždňa zamerať na to pekné a pozitívne, čo v každom z nás je.

S pozdravom školská psychologička

• Testovanie prvákov a tretiakov

• V októbri sa na našej škole uskutočnilo Testovanie pohybových predpokladov žiakov ZŠ, do ktorého boli zapojení naši prváci a tretiaci. Žiaci boli testovaní v rôznych disciplínach ako napr. predklon v sede s dosahovanímopakovaná zostava s tyčouvýdrž v zhybe nadhmatomskok do diaľky z miesta, ľah-sedkotúľanie 3 lôptčlnkový beh 4 x 10 mvlajková naháňačka a viacstupňový vytrvalostný člnkový beh na 20 metrov. Všetky disciplíny zvládli výborne, zabavili sa a už sa tešíme na ďalší rok.