• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch 14.-18. februára sa žiaci 8. ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku v Žiarskej doline v stredisku SKI Opalisko. Počasie nám výšlo na výbornú ako aj podmienky v stredisku. Lyžovalo sa od pondelka do štvrtku a žiaci si odniesli množstvo zážitkov. Už teraz sa tešíme na budúci rok.

• Fašiangové zvyky

• Žiaci 2.A strávili príjemné zábavné dopoludnie v Mestskej knižnici v Šuranoch. Pripomenuli si zvyky fašiangového obdobia, vypočuli si rozprávky so zimnou tematikou, zaspievali si veselé piesne a vyrobili si krásnu karnevalovú masku, ktorú využijeme v triede v poslednom týždni pred prázdninami na zábavnom vyučovaní.

• 💖 Valentín 💖

• Dnešný deň sme si pripomenuli sviatok svätého Valentína. Deti sa dozvedeli ako vznikol tento sviatok, kto bol svätý Valentín a čo sú valentínky. Na hodinách výtvarnej výchovy, anglického jazyka, pracovného vyučovania a v ŠKD vyrábali rôzne  výrobky a pohľadnice s touto tematikou. Tie nám teraz zdobia naše triedy, chodby a priestory ŠKD. Niektoré z výrobkov si zobrali aj domov, aby nimi potešili svojich najdrahších. Veď tento deň patrí nielen zaľúbeným ale všetkým, ktorí chcú niekoho obdarovať a vyjadriť tak svoju lásku, priateľstvo či obdiv. ​​​​​​​

• Výzva splnená!

• Dňa 7. 2. 2022 sme si pripomenuli Svetový deň bez mobilu, ktorý pripadá na 6. február.

Žiaci našej školy odovzdali svoje mobily a počas prestávok ich vymenili za rozhovor so spolužiakmi, hrali spoločenské hry a venovali sa rôznym iným zábavným aktivitám. Zamyslime sa preto spoločne, aké výhody nám prináša oddych od mobilných telefónov.